Wczoraj do policjantów zgłosiła się 80-letnia kobieta, która odebrała telefon od rzekomego wnuczka.

Usłyszała chwytającą za serce historię, że wnuczek potrzebuje dużo pieniędzy, żeby uniknąć kary więzienia za spowodowania poważnego wypadku. Policjanci apelują o ostrożność – nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznanym osobom.

Do 80-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna. Z rozmowy z nim wynikało, że jest wnuczkiem kobiety. Opowiedział seniorce historię o rzekomym wypadku. Żeby uniknąć kary pozbawienia wolności musiał zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Historię telefonicznie potwierdził rzekomy policjant. Obaj podkreślali, żeby kobieta nikomu o tym nie mówiła, gdyż akcja ma pozostać tajemnicą.

W rezultacie 80-latka straciła ponad 6 tys. złotych swoich oszczędności i biżuterię.

Policjanci kolejny raz apelują o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy obcym osobom. Jeżeli dojdzie do jakiejś niepokojącej rozmowy, odłóżmy telefon, nie kontynuujmy dyskusji, ponieważ dzwoniący chce uzyskać jak najwięcej informacji na nasz temat.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci i przedstawiciele innych służb nigdy nie informują o swoich akcjach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Apelujemy również do bliskich osób starszych. Ważne jest, aby uczulać ich na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Można się z nimi umówić, aby kontaktowały się z Wami i pytały o radę, gdy mają wątpliwości.

Poza tym w każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy skontaktować się z Policją. Funkcjonariusze na pewno sprawdzą każdy taki sygnał i być może uda się złapać oszustów na gorącym uczynku.                 KPP Ełk

Ostatnio dodane ogłoszenia

 
 

miejsce

uslugi markowski

hydrobus

kino iskra

PKS

barglow kiedys

Koncerty i imrezy w regionie:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe.